Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Binance 23 Ticaret Çiftini Listeden Çıkaracak, Shiba Inu ve Dogecoin Etkilenecek

Binance.jpg

 

  • Binance, 9 Kasım’da ADA/BUSD gibi öne çıkanların yanı sıra DOGE/BUSD ve SHIB/BUSD memecoin’leri de dahil olmak üzere 23 marjlı ticaret çiftini listeden çıkaracağını ve bu çiftler için pozisyonların otomatik olarak kapatılıp tasfiye edileceğini duyurdu.
  • Listeden çıkarılan çiftlerin tümü, Binance’in desteğini 2024’ün başında sonlandıracağı ve kullanıcılara BUSD varlıklarını Şubat 2024’ten önce dönüştürmelerini tavsiye eden bir stabilcoin olan BUSD cinsinden ifade ediliyor.
  • Bu hamle, Binance’in zayıf likidite ve hacim gibi faktörler nedeniyle kullanıcıları koruma ve kaliteli ticaret piyasaları sağlama ihtiyacını öne sürmesiyle Ekim ayında birkaç BUSD çiftinin listeden çıkarılmasının ardından geldi.

Binance Daha Fazla İşlem Çiftini Kaldırıyor

Dünyanın en büyük kripto para borsası – Binanceaçıklığa kavuşmuş ADA/BUSD, APE/BUSD, AVAX/BUSD, BCH/BUSD, DOT/BUSD, LTC/BUSD, MATIC/BUSD ve daha fazlası dahil olmak üzere 23 marjlı ticaret çiftini 9 Kasım’da listeden çıkaracağını söyledi.

İlginç bir şekilde, piyasa değerine göre en büyük iki memecoin (Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB)) da DOGE/BUSD ve SHIB/BUSD’nin kaldırılmasından etkilendi.

“Binance Margin, kullanıcıların pozisyonlarını kapatacak, otomatik ödeme gerçekleştirecek ve yukarıda adı geçen çapraz ve izole marj çiftlerinde bekleyen tüm emirleri iptal edecek. Bu çiftler daha sonra Marjdan kaldırılacaktır. Şirket, kullanıcıların yukarıdaki varlıkları Binance Margin’de mevcut olan diğer işlem çiftlerinde almaya devam edebileceğini açıkladı.

Bunların hepsinin BUSD işlem çiftleri olduğunu ve pazarın daha önce bunu yaptığını belirtmekte fayda var. açıklığa kavuşmuş 2024’ün başında stabilcoin desteğini sonlandıracağını açıkladı. Binance, kullanıcılara Şubat 2024’ten önce BUSD varlıklarını başka varlıklara dönüştürmelerini tavsiye etti.

Önceki Listeden Çıkarma Çılgınlığı

Şirket kaldırıldı geçen ay da birkaç işlem çifti. 6 Ekim’de 1INCH/BUSD, AERGO/BUSD, ANKR/BUSD, RARE/BUSD, SLP/BUSD, SUSHI/BUSD ve 13 tanesini daha listeden çıkardı. Girişimin kesin nedeni açıklanmadı ve Binance şunu belirtti:

“Kullanıcıları korumak ve yüksek kaliteli bir alım satım piyasasını sürdürmek için Binance, listelenen tüm spot alım satım çiftlerini periyodik olarak inceliyor ve zayıf likidite ve işlem hacmi gibi birçok faktör nedeniyle seçilen spot alım satım çiftlerini liste dışı bırakabilir.”

 

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...