Sosyal Medya Hesaplarımız

Ne aramıştınız?

Haberler

Arthur Hayes, Bitcoin ve Ether Kripto’nun Rezerv Varlıklarını Taçlandırıyor

Arthur Hayes Bitcoin ve Ether Kriptonun Rezerv Varliklarini Taclandiriyor.jpg

 

BitMEX kurucusu Arthur Hayes, Bitcoin ve Ether’in kriptonun rezerv varlıkları olduğuna, geri kalan her şeyin ise boktan bir koin olduğuna inanıyor. Hayes, Shitcoin’leri sevdiğini ve maxi(malist) olmadığını garanti ederken, “Bitcoin paradır ve yalnızca paradır” diyerek ilk durağın her zaman BTC olduğunu ekledi.

Hayes, paranın değer kaybından daha iyi performans göstermek için ne satın alınması gerektiğinden bahsediyor. Yöneticiye göre en akıllı ticaret, uzun kripto paraya yönelmek. Başka hiçbir şeyin kripto para gibi merkez bankası bilançolarındaki artıştan daha iyi performans göstermediğini belirtti.

Hayes, Janet Yellen’ın Stratejileri Üzerine

Hayes, Janet Yellen’ın ABD Hazine Bakanı olarak oynadığı önemli rol ve kararlarının küresel finansal sistem üzerindeki etkisi hakkında samimi bir analiz sundu. Yellen’ı “dünyanın en kötü kaltağı” olarak nitelendirdi ve Yellen’in varlıkları doların hakim olduğu finansal sistemden dışlama yetkisini vurguladı ve bunu potansiyel bir “ölüm cezasına” eşitledi.

Hayes, son blog yazısında hükümet tarafından üretilen enflasyon istatistiklerini de eleştirdi ve bunların enflasyonun gerçek etkilerini küçümseyebileceğini öne sürdü.

Yellen’ın ekonomiyi istikrara kavuşturma, kısa vadeli tahvil ihraç etme ve Ters Repo Programı (RRP) ile Hazine Genel Hesabı (TGA) arasındaki dengeyi yönetmeye yönelik potansiyel stratejilerindeki belirsizliklere ve potansiyel tuzaklara özellikle dikkat çekti. Yönetici, Yellen’ın eylemlerinin finansal piyasalara önemli miktarda likidite enjeksiyonuna yol açabileceğini ima etti.

Hayes, bu likidite akışının küresel çaptaki diğer büyük merkez bankalarının eylemleriyle birleştiğinde doların değer kaybetmesine yol açabileceğini savunuyor. Sistemde daha fazla dolar dolaşırken para biriminin göreceli değeri, yuan, yen ve euro gibi diğer önemli para birimlerine kıyasla düşebilir. Tartışma, Yellen’ın stratejilerinin birleşik etkisinin ve bunun sonucunda küresel olarak itibari kredilerdeki artışın doların zayıflamasına katkıda bulunabileceğini ima ediyor.

Bitcoin: Kurtarıcı

Tüm itibari para likiditesinin küresel piyasalarda “çöktüğü” göz önüne alındığında Hayes, yapay zeka gibi büyük teknolojilere yatırım yapmanın akıllıca bir hareket olabileceğine inanıyor. Ancak 38 yaşındaki Amerikalı girişimciye göre kripto para birimleri üzerine bahis oynamak en akıllı hareket. Yatırımcılara kripto para birimlerini, özellikle de Bitcoin’i, potansiyel fiat para birimlerinin değer kaybına karşı bir koruma olarak değerlendirmeleri çağrısında bulundu.

“İlk durak her zaman Bitcoin’dir. Bitcoin paradır ve yalnızca paradır. Bir sonraki durak Ether. Eter, en iyi internet bilgisayarı olan Ethereum ağına güç veren metadır. Bitcoin ve Ether kriptonun rezerv varlıklarıdır. Geriye kalan her şey boktan bir para.”

Yorum yapmak için tıklayın

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler

Alt Coin

Son dönemde kripto para piyasalarında büyük dalgalanmalar yaşanıyor, ve bu dalgalanmalardan etkilenen kripto paralardan biri de CYBER Coin. %50'den fazla değer kaybı yaşamasının ardındaki...

Alt Coin

NEXA coin, oyun oynayarak ve iş kanıtı madenciliği yaparak kripto para elde etmeye olanak sağlayan bir blokzinciridir. Diğer kripto paralar sadece İş Kanıtı (PoW)...

Alt Coin

Başlıklar WSM Token Nedir?WSM Token AirdropWSM Token Nereden Satın Alınır ?WSM OKX Borsasında ListelendiWSM Token YorumWSM Token Nedir? WSM Token Nedir? Wall Street Memes...

Alt Coin

Neoxa Coin, kripto para piyasasında yeni bir oyuncu olan bir dijital varlıktır. Neoxa Coin, merkezi olmayan bir ağ üzerinde çalışan ve akıllı sözleşmeleri destekleyen...